Ładowanie...
Image
© by ParafiaPrzysietnica.pl

"Dlaczego jeszcze nikt mi nie powiedział, że Bóg mnie aż tak bardzo kocha?" - sesja z Ks. Tadeuszem Skrzypczykiem


Każdego roku stwarzamy środowisku katolickich wspólnot „Ludzie Zboisk” możliwość pogłębienia swojej wiary poprzez uczestnictwo w rekolekcjach, które proponują inny sposób przeżywania niż rekolekcje wielkopostne w parafii. W tym roku zamierzamy zaprosić trzy niezwykłe osoby spoza naszej archidiecezji, które opowiedzą o swoim charyzmacie, czyli wyjątkowym darze otrzymanym od Pana Boga. Będą również posługiwać tym darem.

Od piątku w parafii Przysietnica będziemy gościć ks. dr. Tadeusza Szkrzypczyka, który posługuje w tzw. „klinice serca”. Mając dar wglądu w życie wewnętrzne człowieka pełni posługę uzdrowienia niezgodnych z ewangelią sposobów ludzkiego myślenia i konsekwencji w postaci zła, które rodzą w nas złe myśli. Ks. Tadeusz jest również specjalistą w dziedzinie rozchwianych ludzkich uczuć i posługuje modlitwą, aby ten ciągle wzburzony ocean naszego wnętrza Chrystus Pan uciszył, jak ewangeliczną burzę na jeziorze. Jego powołaniem jest przestrzeń naszych złych wyborów, które sprawiają, że błąkamy się na bezdrożach „tego świata”.

W modlitwie będziemy prowadzeni na Chrystusowa drogę. W „klinice serca” jest duchowa przestrzeń, aby przyjrzeć się osobistym relacjom z Bogiem i innymi ludźmi, które ciągle domagają się odnowy, dlatego w tej dziedzinie również podejmiemy modlitwę. Zapraszamy naszych parafian w najbliższy piątek, sobotę i niedzielę, aby uczestniczyć w Mszach św. i nabożeństwach, wysłuchać katechez, trwać na modlitwie, i tak zwyczajnie porozmawiać ze sobą.

Tematem przewodnim naszych rozważań będzie Jezusowa posługa w „klinice serca”.

Szczegółowy plan na stronie internetowej parafii, w gazetce i w gablotce z ogłoszeniami. Druga sesja rekolekcji odbędzie się w dn. 13-14 kwietnia 2024 r. Organizacją tej sesji zajmie się środowisko z Jarosławia, Żurawicy, Przemyśla i okolic, wraz z ks. Marianem Bocho i ks. Marianem Hofmanem. Trzecia sesja odbędzie się w dn. 08-09 czerwca 2024 r. Organizacją tej sesji zajmie się środowisko z Dukli, Sanoka, Krosna, Lubatowej i okolic, wraz z ks. Ryszardem Królickim

Wyświetlenia artykułu: 579
(naliczane od 08.05.2020 12:17)