17.03.2024 r.

1. ks. prał. Romanowi za trud prowadzenia i życzymy mu błogosławieństwa Bożego w życiu osobistym i posłudze duszpasterskiej. Dzisiaj Gorzkie Żale w kaplicy o godz.14.30 i Msza św. bez kazania, w kościele o godz. 16.00, a po nich Msza święta z nauką stanową dla rodziców. Zgodnie z polską tradycją od dzisiejszej niedzieli krzyże pozostają zasłonięte aż do liturgii Wielkiego Piątku. W naszej parafii taca inwestycyjna, zbiórka do puszek na kwiaty do Bożego Grobu, przygotowanie wystroju naszych świątyń w czasie Triduum Paschalnego i Świąt Wielkanocnych. Od poniedziałku Msze św. popołudniowe o godz. 18.00.
  2. Za tydzień Niedziela Męki Pańskiej, czyli Niedziela Palmowa.
  3. We wtorek Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP,  Msze św. w kościele i kaplicy o godz. 7.00 i 18.00. Pamiętamy w modlitwie o ks. abp. seniorze Józefie Michaliku i wszystkich solenizantach. W naszej parafii tradycyjnie dokonamy błogosławieństwa ziemniaków.
  4. W piątek kościele i kaplicy o godz. 18.00 Msza Święta, a po niej Droga Krzyżowa. Także w piątek będzie organizowana Ekstremalna Droga Krzyżowa (ok.  30,4 km, 441 m suma podejść). Trasa: kościół parafialny w Przysietnicy – Bazylika w Starej Wsi – Orzechówka – Blizne, Góra św. Michała – Nowiny (Golcowa) – Różanka (Golcowa) – kościół parafialny w Przysietnicy. Początek o 19.15. Więcej informacji w gazetce parafialnej i u ks. Bartłomieja.
  5. Również w piątek 22 marca zapraszamy do kościoła rodziny, który przez ostatnie 30 dni przyjęły peregrynujący obraz bł. Pauliny Jaricot. Rodzina otrzymująca obraz w czwartek wieczorem przynosi go na wieczorną Mszę św. w piątek, gdzie przekaże kolejnej rodzinie. W tym dniu z zebranych w czasie składki ofiar będzie sprawowana Msza św. w intencji Rodzin, które w danym miesiącu przeżyły peregrynację.
  6. W sobotę 23 marca spowiedź parafialna przed Uroczystością Zmartwychwstania Pańskiego. Do południa od 10.00 do 12.00, a po południu od 14.30 do 17.30. Przerwa od 16.00 do 16.30.
  7. Również w sobotę odbędzie się pielgrzymka archidiecezjalna do Markowej. W ramach obchodów Dnia Życia, pod hasłem: „Z błogosławioną rodziną Ulmów w obronie życia” odbędzie się marsz dla życia. Szczegóły na stronie internetowej.
  8. Dziękujemy za wszelkie ofiary na rzecz naszej parafii.